Bądż ostrożny na drodze! – spotkanie przedszkolaków z policjantem

30 września dzieci z grup: „Sportowcy” oraz „Misie” czynnie uczestniczyły w przedszkolnym spotkaniu z funkcjonariuszem Policji asp. sztab. Kazimierzem Barańskim z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. Podczas spotkania z policjantem dzieci dowiedziały się o roli i zadaniach Policji w ruchu drogowym oraz o tym, że policjanci są osobami którym można zaufać, mogącymi pomóc dziecku w sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu.
W czasie spotkania Pan policjant omówił zasady poprawnego poruszania się dzieci po drogach, przypomniał przedszkolakom zasady ruchu drogowego jak również zademonstrował elementy odblaskowe na swoim mundurze i przykładowe rozmieszczenie ich na odzieży dziecięcej.Policjant przestrzegał również dzieci o niebezpieczeństwach, jakie mogą na nich czyhać na drodze. Następnie dzieci zapoznały się z akcesoriami i podręcznym sprzętem potrzebnym im do pracy.
Z kolei przedszkolaki chcąc pochwalić się swoją znajomością numerów telefonów alarmowych oraz wiedzą dotyczącą znaków drogowych: ostrzegawczych, zakazu, nakazu i informacyjnych wymieniały je i prawidłowo nazywały, opisując przy tym ich kształt i kolory.
Ponadto dzieci dzieliły się z policjantem spostrzeżeniami i uwagami na temat przeżytych wydarzeń i zaobserwowanych sytuacji, zadawały wiele pytań a na zakończenie spotkania przedstawiły krótki program artystyczny w ramach podziękowania za przybycie.

Autor: Alicja Byczyńska

Autorem wpisu jest , utworzono: 30 September 2011 o 21:31

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *