Błogosławiona Siostra Celestyna Faron – Nasza Patronka

1-_Easy-Resize.com

Co roku 17 maja, w kolejną rocznicę nadania imienia naszej placówce, obchodzimy Dzień Patrona. Nasza patronka, błogosławiona siostra Celestyna Faron, związana była z regionem brzozowskim. Chociaż urodziła się w Zabrzeży w województwie małopolskim, nowicjat ukończyła w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek w Starej Wsi. Z wykształcenia była wychowawczynią przedszkola. Dzieci zawsze były jej bliskie – nazywała je skarbami. W czasie II Wojny Światowej pomagała potrzebującym i prowadziła nauczanie w założonej przez siebie ochronce w Brzozowie. Została zatrzymana przed Gestapo i wywieziona do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Tam zmarła 9.IV.1944 roku.

W obozie dała prawdziwe świadectwo miłości do Boga i ludzi poprzez modlitwę, cierpienie i troskę o drugiego człowieka.

13.VI.1999 roku s. Celestyna Faron została ogłoszona błogosławioną przez Papieża Jana Pawła II.

W naszym przedszkolu nawet maluchy

wiedzą, że siostra jest już świętym duchem,

który jest w niebie i może być wszędzie

i zawsze codziennie pomagać nam będzie.

Celestyno Celestyno

my jesteśmy Twymi skarbami

chroń nas i prowadź

życia ścieżkami…

Błogosławiona siostro Celestyno – módl się za nami!!!

Zachęcamy do obejrzenia spektaklu teatralnego przygotowanego w ubiegłym roku przez naszych przedszkolaków o życiu bł. s. Celestyny Faron pt. „Została tylko Miłość”.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=ZW2nI2ilHmo

 

Autorem wpisu jest , utworzono: 14 maja 2020 o 22:26

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>