Rozpoznanie potrzeb rodziców o posłaniu dziecka do przedszkola i żłobka

Szanowni Państwo

            Od 6 maja br. przedszkola, oddziały zerowe w szkołach podstawowych oraz żłobki mogą być otwarte. Decyzja o ewentualnym otwarciu naszego przedszkola oraz żłobka prawdopodobnie podjęta zostanie we wtorek. W związku z tym prosimy o przekazanie nam informacji: kto z Państwa planuje posłać swoje dzieci do przedszkola lub żłobka, w jakich godzinach i od kiedy.

Informuję, że w okresie przejściowym, tj. do całkowitego otwarcia placówek oświatowych, z przedszkoli w pierwszej kolejności, mogą korzystać te dzieci, których rodzice pracują i nie mają możliwości sprawowania nad nimi opieki.  Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Do przedszkola będą mogły być przyprowadzane dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych. Nie mogą to być dzieci, których domownik, bądź domownicy odbywa kwarantannę.

Podczas pobytu w przedszkolu lub żłobku dziecko będzie przebywało w grupie do 12 osób, w jednej sali. Będzie mogło się bawić tylko tymi zabawkami, które można dezynfekować. Nie może przynosić swoich zabawek z domu. Będą wydawane posiłki. Przedszkole będzie wyposażone w płyn do dezynfekcji rąk umieszczony przy wejściu do budynku,  zarówno dziecku jak i rodzicowi będzie mierzona temperatura (dzieci mogą chorować bezobjawowo). Stoliki i krzesełka, klamki, kontakty, ubikacje będą dezynfekowane co najmniej dwa razy dziennie.

W przedszkolu oraz żłobku nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa, zarówno przez dzieci, jak i nauczycieli (opiekunów). Jeżeli państwo chcielibyście, aby dziecko korzystało ze środków ochrony osobistej – prosimy o zgłoszenie. Rodzice i opiekunowie muszą zabezpieczyć się w maseczki podczas odprowadzania i odbierania dzieci, jak również przebywania w budynku przedszkola. Jeśli dziecko ukończyło 4 rok życia, również powinno być wyposażone w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki.

            Informuję, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługujący rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem, zostaje wydłużony do 24 maja.

Przedszkole oraz żłobek w miarę możliwości zabezpieczy Państwa dzieci przed koronawirusem. Musimy jednak poinformować Państwa, że jest nieuniknione, aby podczas kilkugodzinnego pobytu w przedszkolu lub żłobku dzieci nie zbliżały się do siebie, nie dotykały tych samych przedmiotów.

Prosimy o rozważenie za i przeciw i poinformowanie nas o swojej decyzji do poniedziałku do godziny 13.00. Informację prosimy przesłać na adres e-mailowy  psnr1b@wp.pl lub w poniedziałek telefonicznie w godz. 8.00-13.00 pod numerem telefonu 134341254.                                          

Dyrektor

Magdalena Sobota

 

Zamierzam/y posyłać nasze dziecko/dzieci do przedszkola:

Imię i nazwisko dziecka: ………………………  rok urodzenia ………………….

Imię i nazwisko dziecka: ………………………  rok urodzenia ………………….

Imię i nazwisko dziecka: ………………………  rok urodzenia ………………….

od dnia …………….

Dziecko/dzieci będą przebywać  od godz. …………… do godz. ……….. w dniach od poniedziałku do piątku.  Uwagi ………………………………………………………..

Dziecko/dzieci będą korzystać z następujących posiłków : śniadań tak/nie,  obiadów tak/nie, podwieczorków tak/nie.

Imię i nazwisko rodzica ……………………………..

Autorem wpisu jest , utworzono: 1 maja 2020 o 20:23

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>