„Malarz obraz namaluje i piękno w nim wyczaruje”

Malarstwo jest jednym z gałęzi sztuk plastycznych. Posługuje się ono takimi środkami plastycznego wyrazu jak barwna plama, czy linia, które znajdują się na płótnie, albo na innym podłożu jak np. papier.

W ubiegłym tygodniu grupa Sportowców uczestniczyła w zajęciach z kręgu tematycznego Wśród malarzy i rzeźbiarzy. Celem zajęć było: rozwijanie zdolności manualnych, wdrażanie do przedstawiania swoich emocji i uczuć podczas tworzenia i oglądania dzieł sztuki, rozwijanie wrażliwości estetycznej i ekspresji twórczej, podejmowania próby odtworzenia kolorów, kształtów, wzorów w pracy rysunkowej.

Podczas zajęć przedszkolaki poznały, co to jest galeria sztuki oraz dzieło sztuki. Dowiedziały się jak wygląda pracownia malarza oraz jak powstaje obraz. Dzieci poznały również cztery gatunki malarstwa tj.: pejzaż, martwa natura, portret oraz malarstwo rodzajowe. Sportowcy wykonali prace plastyczne z rodzaju malarstwa martwa natura, gdzie najpierw szkicowali własne dzieła. Przy użyciu tablicy interaktywnej dzieci miały możliwość obejrzenia obrazów z różnych sfer gatunkowych. Sportowcy będąc malarzami sami mogli ułożyć własną paletę barw. Nie mogło zabraknąć także zabaw ruchowych z kolorami krążkami będącymi imitacją farb malarza artysty.

Zajęcia z dziedziny sztuki, jakim jest malarstwo były bardzo interesujące, kreatywne i rozwijające wiedzę oraz wyobraźnię dzieci. Sportowcy będąc malarzami stworzyli piękne obrazy, które wymagały wiele pracy i skupienia. Przedszkolaki, jako mali artyści byli bardzo radośni i chętnie uczestniczyli w tego rodzaju zajęciach.

Maria Filip

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Autorem wpisu jest , utworzono: 22 lutego 2020 o 18:17

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>