Teatrzyk kukiełkowy „Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki”

Dnia 27 stycznia 2019 roku w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Lalek „Kukiełka”, który w bardzo interesujący, a zarazem zabawny i pouczający sposób przedstawił historię Szewczyka Dratewki.

„Szewczyk Dratewka” jest to piękne opowiadanie o Szewczyku, który wędrując przez świat, poszukuje przygód.  Ma on dobre serce i kiedy tylko widzi kogoś w potrzebie nie pozostaje obojętny. Widząc krzywdę, pomaga, mrówkom, kaczkom, pszczołom, a one w podzięce deklarują mu swoją pomoc. Główny bohater zawsze jest skromny, ale bardzo szczęśliwy, że może pomóc i nie oczkuje niczego w zamian.  Finałem opowiadania jest uratowanie przez Szewczyka królewny, która została uwieziona przez okrutną czarownicę. Na koniec spotkania przedszkolaki miały możliwość obejrzenia kukiełek, co było ciekawym i radosnym doświadczeniem.

Ta wspaniała opowieść niesie ze sobą ważne przesłanie, jakim jest to ze dobro zawsze do nas wraca, jeżeli okazujemy je innym. Ważne jest, aby mieć otwarte serce i kierować się dobrocią oraz skromnością. Spotkanie z teatrzykiem lalek było bardzo interesujące i przebiegło w miłej i przyjemnej atmosferze.

M. Filip

Autorem wpisu jest , utworzono: 28 stycznia 2020 o 00:38

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>