Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka – matematyka z językiem angielskim.

17-go stycznia świętowaliśmy urodziny Kubusia Puchatka. W godzinach popołudniowych przedszkolaki zebrały się w grupie Sportowców na zajęciach otwartych z języka angielskiego. Każde dziecko na spotkanie przyniosło pluszaka i zaczęła się zabawa przy piosence „Teddy Bear”, której celem było poznanie bajki „Winny The Pooh” i jej bohaterów (Tigger, Roo, Piglet, Owl, Christopher…..)

Następnie rozpoczęliśmy matematyczną zabawę „Robotaniec”, według wcześniej ustalonego wspólnie kodu, dzieci wykonywały odpowiedni ruch do prezentowanego kształtu. Dzięki temu udało nam się stworzyć ciekawy układ taneczny.

Po zajęciach ruchowych przedszkolaki zostały zaproszone przez bohatera zajęć przed tablicę interaktywną, gdzie została wyświetlona bajka „Winny the Pooh – shapes and sizes”.

W celu utrwalenia kolorów i kształtów ruszyliśmy z wielkim uśmiechem do kolejnego zadania „Where is my place”, gdzie wszyscy uczestnicy mieli kolorowe figury geometryczne, które musieli położyć na właściwym miejscu planszy dydaktycznej. Kolejność, w jakiej dzieci  robiły dane zadanie ustalał wędrujący Kubuś.

W kolejnej przygodzie matematycznej, przy użyciu cyfr i znaków kierunkowych dzieci współpracując ze sobą starały się dotrzeć do wcześniej poznanych postaci bajkowych ukrytych na planszy do kodowania. Podczas tej zabawy można było zaobserwować skupienie na twarzach dzieci, które z zaangażowaniem dążyły do celu.

Na zakończenie zaśpiewaliśmy piosenkę „Winter is fun let’s make a snowman”, gdzie zgodnie został wybrany kolor i kształt odpowiadający panującej porze roku. Było to białe koło, z którego wszystkie dzieci w swoich grupach układały zimowe obrazki.

Podczas spotkania z Kubusiem Puchatkiem panowała miła i ciepła atmosfera, która udzieliła się wszystkim uczestnikom kreatywnych zabaw z językiem angielskim.

 

A. Jajko

T. Nogaj

A. Bober

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Autorem wpisu jest , utworzono: 24 stycznia 2020 o 00:43

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>