Smerfy w bibliotece

28 listopada dzieci z grupy Smerfy odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z tym jakże niezwykłym miejscem. Niektóre z nich były już wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami. Jednakże zdecydowana większość po raz pierwszy przestąpiła próg wypożyczalni książek. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.

Na początku przedszkolaki wysłuchały opowieści pt. „Mój przyjaciel Kemushi”. Historia ta została przekazana w formie znanego już Smerfom teatrzyku japońskiego Kamishibai (sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji, umieszczonych w specjalnym drewnianym okienku). Później otrzymali do pokolorowania obrazki przedstawiające głównego bohatera. Jednakże największą atrakcją okazały się sterowane przez dzieci roboty, które poruszały się po macie edukacyjnej.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci tam,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Serdecznie dziękujemy paniom bibliotekarkom za ciepłe przyjęcie, mile spędzony czas oraz rozpowszechnianie czytelnictwa i wzbudzenie zainteresowania książkami wśród najmłodszych.

Anna Bober

1 2 3 4 5 6 7 8

Autorem wpisu jest , utworzono: 1 grudnia 2019 o 16:22

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>