Kim chcę zostać…? Poznajemy zawody rodziców.

Od najmłodszych lat dzieci poznają różne zawody wykonywane przez osoby dorosłe. Już w przedszkolu dzieci wiedzą, że każdy zawód jest ważny i należy każdy z nich szanować.

Dnia 27. 11. 2019 roku korzystając z ciepłej jesiennej pogody i mając na uwadze ciekawość naszych najmłodszych przedszkolaków wybraliśmy się na spacer do miejsca, w którym pracuje mamusia naszego Konradka.

Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy ulicami miasta Brzozowa, aby zdobyć nowe wiadomości. Podczas wycieczki przypomnieliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku i przechodzenia przez ulicę w wyznaczonym do tego miejscu. Utrwalaliśmy także naszą „dziecięcą matematykę” licząc pojazdy, które nas mijały. Gdy przybyliśmy na miejsce przywitała nas pani Śliwiak, która opowiedziała nam o swojej pracy, zwróciła uwagę, że należy doceniać pracę osób dorosłych i opowiedziała o zawodzie notariusza. Mogliśmy zobaczyć wszystkie pomieszczenia i wypróbować pieczątki. Dzieci otrzymały rysunki Orła Białego i obiecały, że zostanie On ładnie pokolorowany.

Na koniec czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka. Podzieliliśmy się na dwie grupy i zjechaliśmy windą na parter. Była to niemała atrakcja dla dzieci.

W imieniu przedszkolaków z grupy „Krasnali” i pań serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i otrzymane słodycze.

Anna Szajnowska – Jajko

Łucja Glazer

IMG_20191127_100121 IMG_20191127_100433 IMG_20191127_100621 IMG_20191127_101158

Autorem wpisu jest , utworzono: 27 listopada 2019 o 21:35

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>