Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Na Równiach” w Górkach

Dnia 18 czerwca 2019 roku „Krasnoludki” uczestniczyły w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego „Na Równiach” w Górkach. Pogoda tego dnia była wspaniała i humory dopisywały wszystkim. Coraz cieplejsze słoneczne promienie przyjemnie ogrzewały buzie przedszkolaków. W gospodarstwie przywitała nas właścicielka, Pani Kornelia Bednarczyk.

Na początku naszej przygody mieliśmy okazję obserwować i dokarmiać zwierzęta takie jak daniele, lamy, kozy, pawie, gołębie oraz podziwiać piękno papug. Poznaliśmy również krzewy i drzewa owocowe. Dużą atrakcja dla dzieci była obserwacja i poznanie sprzętu gospodarczego używanego do pracy na roli w dawnych czasach. Piękna pogoda sprzyjała zabawom ruchowym na placu zabaw, gdzie największą popularnością cieszyła się zabawa w piaskownicy, zjeżdżanie ze zjeżdżalni i huśtawka. Po zabawie dzieci miały okazję zdegustować pyszne kiełbaski z grilla. Pani Kornelia, jak na prawdziwą gospodynię przystało, przygotowała dla wszystkich orzeźwiającą herbatkę oraz upiekła wspaniałe rogaliki, które rozeszły się jak przysłowiowe „świeże bułeczki z masłem”. „Mniam, mniam, pychotka!”

Do powrotu zostało nam jeszcze trochę czasu, więc postanowiliśmy go wykorzystać na zabawy integracyjne, ruchowe, sprawnościowe, z wykorzystaniem urządzeń terenowych w tamtejszym gospodarstwie. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy tak, jak i nasza wizyta w gospodarstwie „Na Równiach”.

Dziękując i machając na pożegnanie Pani Kornelii, obiecaliśmy sobie, że jeszcze wrócimy, bo bardzo nam się tu podobało. Pobyt w jej gospodarstwie dostarczył nam wielu doświadczeń, atrakcji, sama zaś właścicielka przyjęła nas bardzo ciepło, mile i serdecznie.

Agnieszka Sowa

 

 

Autorem wpisu jest , utworzono: 20 sierpnia 2019 o 22:12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>