„Odkrywcy” w wierszolandii Jana Brzechwy

22 maja 2018 roku dzieci z grupy „Odkrywcy” wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej w Brzozowie. Głównym celem naszej wizyty było przypomnienie twórczości Jana Brzechwy w sto dwudziestą rocznicę jego urodzin. Jego wiersze są znane i lubiane zarówno przez dorosłych jak i przez dzieci, ponieważ przedstawiają świat pełen przygód w którym głównymi postaciami są zwierzęta np. kaczka,  hipopotam, stonoga, kwoka, żuk i rośliny np. pomidor, cebula, burak. Poza humorem, utwory uczą i wychowują, ośmieszają naganne zachowanie, a pochwalają dobre. Przedszkolaki miały okazje przypomnieć sobie niektóre wiersze poety i  poznać nowe utwory. Twórczość poetycka została zaprezentowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 za co bardzo dziękujemy.

Na koniec dzieci mogły wykazać się znajomością wierszy podczas zagadek, za co zostały nagrodzone naklejkami. Spotkanie odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze i umożliwiło dzieciom bezpośredni kontakt z utworami tego znanego poety. Dziękujemy pani Elżbiecie Szul za zaproszenie i słodki poczęstunek.

A.Bober

Autorem wpisu jest , utworzono: 4 czerwca 2018 o 23:36

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>