Jubileusz przedszkola

     Trzydzieści lat minęło jak jeden dzień, to słowa jakie zostały zapisane na kartach kroniki Przedszkola Samorządowego Nr 1 im. bł. s. Celestyny Faron w Brzozowie.

     Dzień 26 października na długo pozostanie w pamięci całej społeczności naszego przedszkola, a nawet oświaty gminy Brzozów. Pracownicy długo będą pamiętać czas pracy, długich przygotowywań, a nasze kochane dzieci prób na deskach Brzozowskiego Domu Kultury.

     Nie sposób już na wstępie podziękować dzieciom, rodzicom oraz moim pracownikom za tak piękny i udany dzień, który pozostanie w mojej pamięci na długie lata.

     Czwartkowe przedpołudnie rozpoczęliśmy od radosnego przemarszu do brzozowskiej Kolegiaty, by uczestniczyć w ofierze eucharystycznej dziękując Bogu za lata obfitości, modląc się o zdrowie dla pracowników i wypraszając łaski na dalsze lata pracy. Proboszcz brzozowskiej kolegiaty ks. prałat Franciszek Goch umocnił nasze serca oraz przybliżył naszym przedszkolakom jak ważne w rozwoju jest przedszkole, a praca nad kształtowaniem rozwoju dziecka jest pracą wymagającą, ciężką, ale tak bardzo ważną w rozwoju młodego chrześcijanina.

     Później cała nasza społeczność wraz z zaproszonymi gośćmi zatrzymała się przed figurą bł. s. Celestyny, by wyrazić hołd oraz wdzięczność naszej patronce. Miałam zaszczyt wraz z Panem Burmistrzem Józefem Rzepką złożyć znicz oraz wiązankę kwiatów, a przedszkolaki odśpiewały nasz hymn: Celestyno, Celestyno my jesteśmy Twymi skarbami; broń nas i prowadź życia ścieżkami…

     Następnie przeszliśmy do Brzozowskiego Domu Kultury, by rozpocząć kolejną część uroczystości. W tym miejscu chciałabym podziękować funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie za zapewnienie bezpiecznego przejścia dla naszych gości.

     W Brzozowskim Domu Kultury rozpoczęłam od powitania naszych gości, następnie głos zabrał Pan Burmistrz Józef Rzepka wymieniając ogrom prac jakie udało się samorządowi gminnemu wykonać w naszej placówce, by zapewnić komfort oraz ciągle podnosić standardy pobytu dla naszych dzieci. Jak sam wspomniał, co bardzo zapadło w moim sercu: Przedszkole Samorządowe Nr 1 im. bł. s. Celestyny Faron w Brzozowie stało się prawdziwą wizytówką naszej gminy. Pan Burmistrz w nagrodę dla naszych dzieci za tak duży wkład pracy oraz przygotowań podarował wspaniały prezent urodzinowy w postaci projekcji bajki w niedzielne popołudnie. Wręczył również przedstawicielom każdej z grup słodkie cukierki, ileż radości i uśmiechu sprawiło mu wyznanie otrzymującego prezent przedszkolaka: O jakie to ciężkie!

    Miłym zaskoczeniem dla mnie była odpowiedź na zaproszenie Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch, która delegowała swojego przedstawiciela st. wizytatora Waldemara Stahla, który odczytał list w imieniu Pani Kurator.

  W moim krótkim przemówieniu nie sposób było nie wspomnieć o moich poprzedniczkach: Annie Kozik, Barbarze Łuczyckiej, Dorocie Kuli, Annie Lasko oraz wszystkich pracownikach, którzy pracowali w naszym przedszkolu przez ostatnie 30 lat. Odniosłam się również do wspaniałej współpracy z Siostrami Służebniczkami NMP NP, z którego to zakonu wywodzi się nasza patronka. Następnie zaprosiłam do obejrzenia prezentacji i programu artystycznego prezentującego nasza działalność.

    Dzieci zaprezentowały się znakomicie, widać było efekt naszej ciężkiej pracy oraz ogrom naszych wydarzeń w przedszkolu. Program artystyczny był długi, ale pokazywał, że wydarzeń jest bardzo dużo, dzieci są perfekcyjnie przygotowane, recytują, tańczą oraz śpiewają z radością i uśmiechem, a widownia na pewno się nie nudziła, bo żywo reagowała na wesołe akcenty oraz nie szczędziła gromkich braw, które otrzymywały dzieci.

      Podziękowania należą się wszystkim, którzy chociaż w najmniejszy sposób mogli się przyczynić do tak pięknej uroczystości. Organowi prowadzącemu, pracownikom, dzieciom oraz niejednemu tacie i mamie, która wcześnie rano prasowała białą elegancką bluzkę lub koszulę dla naszego przedszkolaka.

     Serdecznie dziękuję z całego serca wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie.

                                                                                    Z wyrazami szacunku

                                                                          Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1

                                                                          im. bł. s. Celestyny Faron w Brzozowie

                                                                           Magdalena Sobota

DSC_0006 DSC_0015 DSC_0029 DSC_0048 DSC_0057 DSC_0059 DSC_0062 DSC_0064 DSC_0069 DSC_0073 DSC_0077 DSC_0097 DSC_0100 DSC_0105 DSC_0116 DSC_0121 DSC_0127 DSC_0129 DSC_0131 DSC_0134 DSC_0135 DSC_0136 DSC_0143 DSC_0148 DSC_0152 DSC_0171 DSC_0172 DSC_0173 DSC_0182 DSC_0188 DSC_0192 DSC_0196 DSC_0217 DSC_0236 DSC_0243 DSC_0262 DSC_0287 DSC_0295 DSC_0303 DSC_0308 DSC_0315 DSC_0323 DSC_0325 DSC_0326

Autorem wpisu jest , utworzono: 28 października 2017 o 00:11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>