Anioł Stróż – niewidzialny przyjaciel

We wtorek, 4 października, nasze dzieci wraz z nauczycielami i opiekunami brały udział we Mszy Świętej z okazji wypadającego Święta Aniołów Stróżów. Uroczystej mszy przewodniczył nasz ksiądz katecheta. Eucharystia została odprawiona w intencji wszystkich podopiecznych, pracowników i osób związanych z naszą placówką jak również z zaprzyjaźnionym Przedszkolem nr 2 im. Marii Konopnickiej.

Podczas homilii ks. Krzysztof przybliżył nam wszystkim rolę jaką pełni Anioł Stróż, w życiu każdego człowieka. Aniołowie Stróżowie opiekują się każdym z nas z osobna, chronią przed różnorakim złem, które „czai się na każdym kroku” i jednocześnie wskazują nam drogę prowadząca do tego co dobre, co miłe Panu Jezusowi. Zaznaczył także, że każdy z nas – zarówno dziecko jak i dorosły, ma swojego „osobistego” Anioła Stróża, i że ważne jest, aby przez modlitwę okazywać naszą wdzięczność Aniołom Stróżom za opiekę i nieustanne czuwanie nad nami. Ponadto zaznaczył, że anioły są bardzo skuteczne w działaniu, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, jeśli tylko szczerze prosimy.
Po homilii dzieci wypowiadały prośby, a następnie złożyły na ołtarzu dary. W czasie Eucharystii nastąpiło poświęcenie zeszytów ćwiczeń, z których dzieci będą korzystać na zajęciach religii oraz poświęcenie obrazów, które zostaną umieszczone w przedszkolach. Po Mszy Świętej wszystkie dzieci zostały oddane opiece Aniołów. Bardzo dziękujemy osobom które przyczyniły się do zorganizowania pięknej uroczystości oraz wszystkim rodzicom którzy uczestniczyli we wspólnej Mszy Świętej.

Aniele Boży stróżu mój,
Ty zawsze przy mnie stój!
Rano, wieczór, we dnie, w nocy,
bądź mi zawsze ku pomocy!
Strzeż duszy i ciała mego
i zaprowadź mnie do żywota wiecznego.

Amen.

Autorem wpisu jest , utworzono: 4 October 2011 o 22:15

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *